Genç Yaşta Burun Estetiği

Gençler, burun yetişkin boyutuna ulaşıncaya kadar burun estetiği yaptırmamalıdır. Bu normal olarak kızlar için yaklaşık 15 ya da 16 yaşında olur. Erkeklerde ise genellikle 17-18 yaşında olur. Gençlerin burun estetiğinde en yaygın isteği; burun kemeri, burun eğriliği, burun ucu sorunları ve burun deliği asimetrileridir.

Aşırı büyük burun ya da aşırı küçük burun da gençlerin burunlarından mutsuz olmasına yol açabiliyor. Burundaki şekil bozukluklarının yanı sıra nefes alma sorunları gibi tıbbi nedenlerle de burun estetiği operasyonu yaptırılabilir. Örneğin, bazı insanlar bir burun deliğini diğerinden ayıran kıkırdak ile ilgili bir sorunu onarmak için de burun estetiği cerrahisine ihtiyaç duyabilirler.

Gençlerde burun estetiğinin riskleri

Burun estetiği ameliyatı her tür cerrahi riski taşır. Bunlar arasında kanama, enfeksiyon ve anesteziye karşı alerjik reaksiyon yer alır. Burun estetiği olmadan önce, gençler ve ebeveynleri cerrahla ayrıntılı bir şekilde konuşmalı ve tüm riskler ile faydaları tartmalıdır. Operasyonun başarısı için sizin ve ailenizle cerrah arasındaki iletişim çok önemlidir.

Estetik cerrah, ameliyat yapmadan önce gençlerle konuşmak için yeterli zamanı ayırmalıdır. Gencin estetik cerrahi ile idare edebilecek kadar olgun olduğundan, doğru sebeplerden dolayı estetik yaptıklarından ve sonuçlarla ilgili gerçekçi beklentilere sahip olduğundan emin olmak isterler. Örneğin, burun estetiğinin tüm hayatınızı değiştireceğini ve sizi daha popüler hale getirmeyeceği gerçeğinin farkında olması gerekir.

Detaylı bilgi almak için Gürkan Kayabaşoğlu sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir