meme küçültme

Meme Küçültme

Meme küçültme ya da büyütme ameliyatları sadece estetik kaygılarla yapılmıyor. Özellikle doğurganlık dönemindeki kadınların fizyolojik ve psikolojik sorunları nedeniyle de gerçekleştirilebilen bu ameliyatlarda süt bezleri kesinlikle zarar görmüyor. Meme başı ve süt bezlerine zarar verilmeden yapılan bu ameliyatların sonrasında çocuk sahibi olan kadınlar toplumdaki yaygın kanının aksine, bebeklerini emzirebiliyor.

MEME KÜÇÜLTME AMELİYATI ÖNEMLİ KONFOR SAĞLIYOR

Meme büyüklüğü kadınlarda boyun, kol, bel ve sırt ağrılarına yol açmakta, önemli sağlık sorunlarını beraberinde getirmektedir. Meme küçültme operasyonlarında fazla yağ, meme dokusu ve fazla deri alınarak meme ideal boyutuna getirilmeye çalışılmaktadır. Fazla yağlar liposuction uygulanarak çıkarılmaktadır. Küçültme ameliyatlarında hastanın beklentileri ve istekleri dikkate alınarak planlama yapılmaktadır. Fakat bayanların taleplerinin yanı sıra uygun olan doğal görünüm göz önünde bulundurulmalıdır. Yani operasyon öncesinde kadının kilosu, boyu, omuz çevresi ve genel görünümü birlikte değerlendirilmelidir.

MEME CERRAHİSİNDE SÜT BEZLERİ KORUNUYOR

Doğurganlık dönemindeki kadınlar, meme büyütme ya da küçültme ameliyatlarına karar vermeden önce, “anne olursam çocuğumu emzirebilecek miyim?” sorusunun yanıtını araştırmaktadır. Bayanlar bu sorunun cevabını ararken, kulaktan dolma bilgilerle yayılmış söylentilerle karşılaşmaktadır. Bu tür cerrahi operasyonlar sırasında, doğurganlık dönemindeki genç hastaların meme içindeki süt bezleri korunarak ameliyatlar gerçekleştirilir. Bu tür operasyonlar kadının fiziki durumuna ve yaş faktörüne göre planlanmaktadır. Ancak bu konuda unutulmaması gereken bir konu ise emzirmenin annenin duygusal ve hormonal durumuyla fazlaca ilişkili olmasıdır. Meme cerrahisi geçirmeyen birçok kadının, çoğu zaman başka nedenlere bağlı olarak da çocuğunu emziremediği unutulmamalıdır.

Detaylı bilgi alabilmek için Op.Dr.Bülent Tekerekoğlu sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir